Němečtí inženýři unesení v Iráku jsou na svobodě

Šťastně skončilo drama německých rukojmí v Iráku. Oba unesení inženýři, René Bräunlich a Thomas Nitzschke, jsou od podvečera na svobodě. Dlouho očekávanou zprávu oznámil německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Oba Němci byli v rukou únosců více než 13 týdnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bagdád | Foto: turing.wins.uva.nl

Úterý, 17 hodin a 22 minut - od tohoto okamžiku jsou Thomas Nitzschke a René Bräunlich na svobodě, konkrétně na německé ambasádě v Bagdádu.

"Oběma se v rámci možností daří dobře. Teď se jim pochopitelně dostane lékařské péče," uvedl ministr Steinmeier, který s oběma propuštěnými inženýry telefonicky mluvil.

Šéf německé diplomacie poděkoval všem, kteří se na propuštění mladých mužů z Lipska podíleli. Detaily o tom, jak se dvojice rukojmí dostala na svobodu, zatím nejsou známé. Přímý kontakt s únosci, jejichž motivy podle všeho nebyly politické, se německým úřadům nepodařilo nikdy navázat. Komunikace tak probíhala vždy přes prostředníka.

O tom, že jsou unesení zaměstnanci německé firmy Cryotec naživu, se svět dozvídal prostřednictvím videonahrávek. Podle zpravodaje televize ARD v Káhiře bylo za oba inženýry s velkou pravděpodobností zaplaceno výkupné.

Propuštění rukojmí by se ve středu měli vrátit zpátky do Německa.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme