Němečtí policisté zadrželi muže, kterého podezírají z otrávení potravin v supermarketech

Němečtí policisté v souvislosti s otrávením potravin v supermarketech zadrželi jednoho podezřelého. Podle agentury DPA ale zatím není jisté, jestli jde o člověka, který řetězcům přimícháním jedu do zboží vyhrožoval. Policie v několika prodejnách ve Friedrichshafenu zajistila pět otrávených výrobků, na které vyděrač předem upozornil.

Tento článek je více než rok starý.

Friedrichshafen (Německo) (Aktualizováno: 9:51 30. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie pátrá po zhruba 50letém muži, který prý chce otrávit potraviny v německých obchodech

Německá policie pátrá po zhruba 50letém muži, který prý chce otrávit potraviny v německých obchodech | Zdroj: Policie Německo

Policisté 55letého muže zadrželi v obci Ofterdingen nedaleko města Tübingen díky upozornění od veřejnosti. Policie ve čtvrtek zveřejnila pravděpodobnou podobu osoby podezřelé z vydírání, načež jí přišly stovky tipů.

Muž hrozil prostřednictvím e-mailů otravou 20 druhů potravin v obchodech po celém Německu i v zahraničí. Server listu Bild uvedl, že výhrůžka přišla už v sobotu 16. září celé řadě firem, které prodávají i potravinové produkty, včetně společností Aldi, Lidl, Rossmann nebo DM. 

Ve vícero obchodech v jihoněmeckém Friedrichshafenu se už minulý týden několik otrávených produktů s dětskou výživou našlo. V zajištěných výrobcích odborníci zjistili etylenglykol, v průmyslu známý jako fridex, který se přidává například do nemrznoucích chladicích kapalin pro auta. Při požití se příznaky otravy projevují nejprve zvracením, nakonec mohou selhat ledviny.

Na případu pracoval zvláštní vyšetřovací tým s označením Apfel (jablko), který měl 220 členů. Po vyděrači se pátralo i ve Švýcarsku a v Rakousku.

Václav Jabůrek, ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme