Němečtí politici nešetřili kritikou Putina

Ekonomické otázky, ale taky budoucnost Kosova či americké vojenské základny v Polsku a Česku by se měly dnes probírat na rusko-německých vládních konzultacích. Takzvaný Petrohradský dialog za účasti kancléřky Merkelové i prezidenta Putina začal už o víkendu v německém Wiesbadenu. Atmosféru setkání poznamenaly ostré výpady německých politiků vůči mocenským praktikám ruské hlavy státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Zdroj: ČTK

Šéf zahraničněpolitického výboru Spolkového sněmu Ruprecht Polenz vyčetl Vladimiru Putinovi vyvolávání konfliktů v mezinárodní politice a zastrašování na ruské vnitropolitické scéně. Podobně se vyjádřili i další berlínští politici. Nedůvěru německých průmyslníků zase budí plány ruského plynárenského gigantu Gazprom expandovat do Evropy.

Kancléřka Angela Merkelová ale tvrdí, že Německo stojí o strategické partnerství s Ruskem. Putina hájil ve Wiesbadenu bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov, podle něhož vládce Kremlu "odvedl pořádný kus práce".

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme