Němečtí politici vyzvali muslimky k odložení tradičního šátku

Prominentní němečtí politici tureckého původu vyzvali muslimské ženy v Německu k odložení tradičních šátků. Ženy vyznávající islám by tak měly ukázat připravenost integrovat se do německé společnosti. U našich západních sousedů jsou na denním pořádku spory o nošení muslimských šátků ve školách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muslimské ženy | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Už celá řada studentek i učitelek musela školy opustit kvůli tomu, že se nošení šátku odmítly vzdát. Ekin Deligözová, poslankyně za stranu Zelených ale tvrdí, že pokrývka hlavy je symbolem útlaku žen. "Kdo po ženách požaduje, aby si zahalily hlavu a vlasy, dělá z nich sexuální objekty," řekla členka Spolkového sněmu deníku Bild am Sonntag.

Spoluposlankyně za sociální demokraty Lale Akgünová pak připomněla, že podle moderních islámských teologů není nošení šátku ani předpisem ani hříchem. Další německo-turecký politik Mehmet Daimagüler si pak myslí, že by si každá žena měla moci rozmyslet, jestli se zakrytím vlasů vědomě vymezí ze společnosti.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme