Němečtí školáci jsou na svobodě

Bez krveprolití skončilo zadržování čtveřice dětských rukojmích v německém městečku Ennepetal jižně od Dortmundu. Speciální policejní síly osvobodily čtyři dívky ve věku od 11 do 16 let. Není zatím jasné, zda se celá akce obešla bez zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pohled z autobusu | Foto: Jan Rosenauer

Drama začalo kolem třinácté hodiny, kdy zhruba padesátiletý muž unesl nejprve školní autobus, ohrožoval jeho řidiče a následně z něj vyvlekl dětská rukojmí. Pak se i s nimi uchýlil do domu ve čtvrti Voerde. Dům následně obklíčila policie.

Únosce je pravděpodobně íránského původu; policie zřejmě zná jeho totožnost. Podle dětí, které z uneseného autobusu utekly, chce svým činem upozornit na osud své rodiny a vymoci pro ni povolení přijet z Íránu do Německa.

Není to zdaleka první případ únosu autobusu v Německu. Právě před dvěma roky se staly hned dva případy. Neúspěšní bankovní lupiči unesli linkový autobus v berlínské čtvrti Steglitz a o 14 dní později terorista projel s uneseným městským autobusem z Brém do Hannoveru. V prvním případě byl pachatel zneškodněn, ve druhém se vzdal. Rukojmí vyvázli bez zranění.

Nejkurióznější případ je známý z roku 2002 a nesporně se zapíše do historie kriminalistiky. Po přepadení banky v Dolním Sasku pachatelé s rukojmími prchali 20 hodin před policií a projeli přitom přes půl Německa, celé Polsko, a byli dopadeni až na Ukrajině.

Vilém Janouš, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme