Němečtí školáci v mezinárodních testech propadli

Němečtí odborníci jsou šokováni nejnovějšími průzkumy vzdělanosti německé mládeže. Ministerstvo kultury, které na federální úrovni školství spravuje, svolalo dokonce mimořádnou konferenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

základní škola | Foto: Jan Rosenauer

Školští odborníci se rozhodli rozšířit výuku v mateřských školách a na základním stupni věnovat větší pozornost němčině, matematice a přírodním vědám. V rámci programu PISA - tedy mezinárodního hodnoceí studentů se spolková republika umístila až v poslední - třetí -desítce - daleko za sousedními státy. Největší problémy mají děti přistěhovalců, což v jiných tradičně přistěhovaleckých státech, jako je Kanada, neexistuje. Odborníci také upozorňují na to, že v Evropské unii jen Německo a Rakousko mají zastaralý systém škol. V poměrně útlém věku se děti selektují do měšťanek, reálek a gymnázií. Jen v Německu je úspěch školních dětí úzce spojen s příjmy v rodině. Testy PISA prošlo 60 tisíc německých školáků a odhalily vážné nedostatky ve čtení, matematice a logickém uvažování.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme