Němečtí sociální demokraté mění předvolební taktiku

Po debaklu v místních zemských volbách v Sasku-Anhaltsku zvolila německá sociální demokracie v rámci kampaně před podzimními parlamentními volbami novou taktiku. Vsadila na popularitu samotného kancléře Gerharda Schrödera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder | Zdroj: ČTK

Jak zjistil berlínský zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, německé voliče nyní oslovuje osobně kancléř a klade jim zásadní otázku: Chceš dále za kancléře Schrödera, nebo Stoibera? Podle zdrojů z volebního týmu se rudo-zelená koalice teď těsněji semkla a soustředí se na federální otázky, zatímco regionální neúspěchy spojuje s tamními politiky. Schröder nadále vede o deset procent v průzkumech popularity před bavorským ministerským předsedou, který pochopitelně odmítá personifikaci předvolebního souboje. Stoiber je totiž často líčen jako strojově přesný, neosobní politik, a na plakátech mu proto pouliční šprýmaři - hlavně na východě Německa - domalovávají výmluvný knírek.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme