Němečtí sociální demokraté odhlasovali omezení maximální rychlosti na dálnicích

Němečtí sociální demokraté odhlasovali nejvyšší povolenou rychlost na dálnicích na 130 kilometrů za hodinu. Návrh dnes těsnou většinou hlasů schválili delegáti sjezdu sociální demokracie v Hamburku. Už včera si druhá nejsilnější politická formace v zemi zvolila své vedení. To dnes při hlasováních o politickém směřování strany několikrát pohořelo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice - 3 pruhy | Foto: Motožurnál

Němečtí sociální demokraté jsou toho názoru, že by revoluční rozhodnutí omezit rychlost na německých dálnicích bylo rychlým a nebyrokratickým krokem přispívajícím k ochraně klimatu. Delegáti se tak vyslovili proti doporučení vedení SPD a spolkového ministra životního prostředí Sigmara Gabriela. Nejtěsnějším poměrem hlasů 225 ku 223 prohrály špičky sociální demokracie taky další hlasování. To se týkalo daňového zvýhodnění pro služební auta s vysokou spotřebou paliva.

SPD tak zadělala na další ideové střety ve vládě velké koalice s křesťanskými demokraty. CDU má odlišný názor i na další usnesení hamburského sjezdu SPD, kterým je vyplácení přídavků na děti až do 27 let. V koaliční dohodě je totiž zakotveno snížení této hranice na 25 let. Sociální demokracie tak záhy rozbila obraz o své vnitřní jednotě, který mělo naznačit včerejší suverénní potvrzení Kurta Becka v čele strany.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme