Němečtí sportovci chtějí v Pekingu apelovat na dodržování lidských práv

Němečtí sportovci nehodlají během letních olympijských her v Pekingu mlčet k otázce porušování lidských práv. Jasno zatím není ohledně formy protestu. Ve hře je i varianta, že si sportovci oblečou během slavnostního zahájení trička s čínskými znaky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

symbol olympijských her v Pekingu | Foto: AFP

Ty by vyjadřovaly apel týkající se dodržování lidských práv. Není ale není jasné, zda by taková politická akce nevedla k vyloučení sportovců z her. Němečtí politici každopádně požadují, aby Mezinárodní olympijský výbor určitou formu "viditelného znamení" umožnil.

Sportovci plánují nosit pestrobarevné náramky s nápisem "sportem pro lidská práva". K této iniciativě se chtějí připojit plavecká mistryně světa Buschschulteová, olympijská vítězka v judu Bönischová nebo známý kanoista na divoké vodě Pfannmöller. Mezitím se taky množí hlasy, že Německý olympijský výbor odhlasoval příliš brzy usnesení, že němečtí sportovci pekingské hry nebudou bojkotovat.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme