Němečtí strojvedoucí zahájili dvoudenní stávku. Dotkne se milionu cestujících

Celý víkend nebudou v Německu jezdit regionální ani dálkové vlaky. Odbory strojvedoucích přitvrzují a po dvou dnech opět vstoupily do stávky. Chtějí zvýšit plat a zkrátit pracovní dobu. Stávka začala dnes ve 2 hodiny ráno a končí v pondělí ve 4 hodiny ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdné nástupiště na hlavním železničním nádraží v Berlíně. Cedule oznamuje stávku strojvedoucích | Zdroj: Reuters

Vedení Německých drah předložilo odborářům ve snaze odvrátit stávku novou nabídku.

Zástupci strojvedoucích ji ale odmítli a dále trvají na 50hodinové stávce, která se dotkne milionů cestujících, včetně fotbalových fanoušků, pro které dráhy pravidelně vypravují speciální vlaky na zápasy bundesligy.

V sedmi spolkových zemích navíc tento víkend začínají podzimní prázdniny. Klid na železnici prospívá dálkové autobusové dopravě. Řada společností přiobjednala na víkend další autobusy.

Stávka se dotýká i českých cestujících. Vlaky z Česka do Německa budou končit v Drážďanech. V opačném směru k žádným podstatným změnám nedojde.

„Všechny spoje končí ve stanici Drážďany. Do svých cílových stanic, například do Berlína nebo Hamburku nepokračují. Spoje z Německa do České republiky začínají v Drážďanech a pokračují normálně. Jediný rozdíl je, že tam nejsou zařazeny všechny vozy tak, jak jsou cestující zvyklí,“ potrvdila mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Pavel Polák, Simona Bartošová, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme