Němečtí strojvůdci dnes stávkovat nebudou

Původně ohlášená stávka německých strojvedoucích se dnes nekoná. Namísto toho se nečekaně k dalšímu kolu vyjednávání sejdou šéfové Německých drah a odborového svazu GDL. Není navíc vyloučeno, že dráhy přijdou s novým návrhem na zvýšení platů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koleje | Foto: Alena Palečková

Stovky tisíc lidí dojíždějících v Německu do práce si mohou oddechnout. Oproti očekávání dnes regionální spoje a soupravy S-Bahnu budou jezdit podle jízdního řádu. Novou nadějí na zažehnání tarifního sporu má být schůzka šéfa odborového svazu GDL Schella s předsedou představenstva státní společnosti Mehdornem a dozorčí radou Německých drah.

Odboráři přitom obnovení jednání podmiňovali příslibem ze strany koncernu, že strojvůdci dostanou vlastní tarifní smlouvu a zlepší se jim plat i pracovní podmínky. Poslední nabídka drah se přitom týkala pouze vylepšení platů. Jestli se na stole objeví nabídka nová, nebylo do poslední chvíle zřejmé.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme