Němečtí strojvůdci si naordinovali stávkovou pauzu

Stávkovou pauzu, a to minimálně do konce týdne, si "naordinovali" němečtí strojvůdci. Nic na tom nezměnil ani fakt, že Německé dráhy ignorovaly ultimátum dané nespokojenými železničáři a nepředložily jim novou nabídku. Stěžejním dnem pro další vývoj tarifního sporu na německé železnici bude tento pátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německý vlak | Foto: Jan Rosenauer

Právě tento den má Zemský pracovní soud v Saské Kamenici rozhodovat o přípustnosti rozšířit stávku i na dálkovou a nákladní přepravu. Pokud by strojvůdci ze svazu GDL u soudu uspěli, chtějí příští týden ochromit právě nákladní dopravu.

To by nejspíš způsobilo ztráty v řádech desítek milionů eur samotným drahám i průmyslovým podnikům. Podle expertů by se tak misky vah ve vleklém tarifním sporu naklonily na stranu strojvůdců, kteří zatím tahali za kratší konec.

Mluvčí Německých drah odboráře ze svazu GDL obvinil z toho, že zbytečným taktizováním tahají cestující na železnici za nos.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme