Němečtí strojvůdci stupňují tlak, zahájí dvoudenní stávku

Německou železnici ochromí další stávka. Ve čtvrtek ve tři hodiny ráno přeruší strojvedoucí soukromých železničních společností práci na 47 hodin, tedy až do sobotní noci. Mezinárodních spojů se stávka netýká, může ale docházet ke z jejich zpoždění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka německých železničářů | Foto: Klára Stejskalová

Odborovému svazu GDL prý dochází trpělivost. Při vyjednávání srovnatelných pracovních podmínek všech 26 tisíc strojvedoucích nedošlo k žádné dohodě.

Jednání o kolektivní smlouvě se nepohnula ani po pondělní stávce, kdy po celém Německu nevyjely tři čtvrtiny vlaků soukromých společností. Proto se odborový svaz rozhodl přitlačit na pilu, stávku tentokrát vyhlásit na 47 hodin.

Zároveň obvinil majitelé společností, že se snaží narušit solidaritu strojvedoucích tím, že vyplácejí mimořádné prémie. Za službu v době stávky nabízejí 150 eur.

Čtvrteční stávka neovlivní spoje Praha-Drážďany a dál do Německa, kde jezdí Deutsche Bahn. Dotkne se ale spojů na tratích Plzeň-Domažlice-Furth im Wald, Cheb-Schirding a také Františkovy Lázně-Bad Brambach. České dráhy u některých z uvedených spojů chystají náhradní autobusovou dopravu, některé vůbec v části trasy nepojedou anebo je na českém území nahradí jiná souprava.

Klára Stejskalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme