Němečtí věřící si připomínají Světový den mládeže

Po celém Německu dnes začíná oficiální program spojený s 20. Světovým dnem mládeže v Kolíně nad Rýnem. Statisíce mladých poutníků míří do Porýní, aby se účastnily programu, který celebruje tradičně sám papež. Pro německou katolickou mládež je letošní jubilejní Světový den mimořádný, protože poprvé v novodobé historii na papežský stolec usedl Němec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nábřeží města | Foto: Jan Rosenauer

Benedikta XVI. hodlá ovšem přivítat i organizace "Zóna svobodné víry". Konkrétně chtějí vatikánskému vyslanci připomenout, že Německo je rozděleno na dva stejné tábory - protestanty a katolíky. I mezi nimi sílí kritické hlasy:

"Je to celosvětová akce, která je začátkem našeho dialogu se stovkami organizací po celém světě," říká generální tajemník Světového dne mládeže. "Žádná témata nemohou a nebudou zakázána," slibuje prelát Heiner Koch navzdory tomu, že papež Benedikt XVI. je proti antikoncepci i zrovnoprávnění homosexuálů.

Marián Vojtek, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme