Němečtí vojáci v Afghánistánu se rozloučili s padlými kamarády

Na bodu mrazu je o Velikonocích atmosféra u německých vojáků v Afghánistánu. Ti se dnes v Kundúzu rozloučili se třemi svými kamarády, kteří v pátek zahynuli při přestřelce s Talibanem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenský průzkum okolí

Vojenský průzkum okolí | Foto: 601. skupina speciálních sil

„Všichni jsme doufali, že tenhle den nebudeme muset nikdy zažít," pronesl před stovkami přítomných vojáků velitel mise ISAF v severním Afghánistánu Frank Leidenberger. Ten se ve svém proslovu taky omluvil příbuzným šesti afghánských vojáků, které němečtí příslušníci bundeswehru omylem zastřelili.

Nešťastný incident odsoudil afghánský guvernér Kundúzu a jeho okolnosti přijel vyšetřit samotný šéf mise ISAF, generál Stanley McChrystal.

Bývalý generální inspektor německých ozbrojených sil Harald Kujat připsal spoluvinu za zbytečnou smrt afghánských vojáků berlínské vládě. Pro server Spiegel.ONLINE uvedl, že spolkový kabinet ignoruje potřeby vojáků v Afghánistánů, co se týče nejmodernějšího vybavení.

Jiří Hošek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme