Němečtí voliči čekají změnu vlády

Většina německých voličů očekává, že letošní parlamentní volby povedou ke změně vlády. Skeptické předpovědi vůči vládnoucí SPD převládají přesto, že kancléř Gerhard Schröder je nadále populárnější než jeho pravicový vyzyvatel Edmund Stoiber.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder | Foto: SPD.de

Bavorský ministerský předseda a volební lídr stran Unie zaostává za stávajícím kancléřem trvale o pět procent. Větší část německých voličů by tedy raději viděla v úřadu šéfa vlády nadále Schrödera, průzkumy veřejného mínění ale dokazují, že nadpoloviční většina voličů si současně přeje změnu vlády jako celku. Podle týdeníku Focus je 56 procent dotázaných přesvědčeno, že v září vystřídají rudozelenou koalici pravicové strany Unie. Příchod Stoibera by podle odborníků mimojiné ale zhoršil česko-německé vztahy. Pravicový kandidát totiž nedávno prohlásil, že Benešovy dekrety nesmějí mít v Evropě žádné místo a když se stane kancléřem, chce se o to postarat.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme