Němečtí voliči rozhodují o budoucím složení parlamentu. Někteří mají jasno, jiní váhají

62 milionů německých voličů dnes rozhoduje o budoucím složení Bundestagu. Komu dát hlas je pro mnoho lidí složitý problém, často totiž nemohou najít stranu podle svých představ. Zvláštní zpravodaj v Berlíně Pavel Polák se připojil k manželům Hammerovým a doprovodil je k volebním urnám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němci dnes míří k volebním urnám | Zdroj: Reuters

Hammerovi se zajímají o sociální témata a o životní prostředí. Na volebním lístku si tedy našli strany, které se touto problematikou zabývají.

Se svou volbou jsou spokojení, ale až večer po sečtení lístků se uvidí, zda jejich strana bude mít dostatečný počet hlasů, aby mohla ovlivnit podobu Německa v následujících čtyřech letech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Manžele Hammerovi doprovodil do volební místnosti zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Petr Polák

Na severu Berlína, kde Hammerovi bydlí, není znát žádný stres z voleb. Cestou ke škole, kde se nacházejí volební místnosti, se lidé zastavují u stánků s květinami, na bleším trhu, potkávají se se známými. Vypadá to jako klidné nedělní odpoledne.

Místní lidé vnímají volby jako právo občana vyjádřit svůj názor a na první pohled se zdá, že volební účast bude vysoká. Na konečná čísla si ale všichni budou muset počkat do dnešního večera.

Pavel Polák, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme