Němečtí Zelení zkomplikovali cestu k předčasným volbám

Cesta k předčasným parlamentním volbám v Německu se komplikuje. A to i přesto, že nové politické klání si přeje sama vládnoucí SPD. Podle ústavy je k rozpuštění nynějšího Bundestagu potřeba, aby kancléři koaliční poslanci vyjádřili nedůvěru. Zelení to ale považují za ústavně nečisté a morálně nesprávné, protože Schröderovi stále důvěřují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder | Zdroj: ČTK

Veškerou zodpovědnost za vyvolání vládní krize a předčasné volby musí nést sociální demokracie, soudí Zelení, kteří tak rozdali svým koaličním partnerům černého Petra. Kancléř Schröder si ale ví rady; s řešením už přišel v obdobné situaci v roce 1972 tehdejší kancléř Willy Brandt. 1. července nebudou tedy hlasovat spolkoví ministři-poslanci za SPD. Tak se zamezí tomu, aby Bundestag proti vůli vlády potvrdil Gerharda Schrödera ve funkci.

"Je to opravdu absurdní divadlo, co se zde předvádí, ať už věcně, či metodicky," soudí poslanec opoziční CSU Peter Ramsauer.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme