V Mosambiku už je 138 potvrzených případů cholery. Nemoc se šíří v oblasti zasažené cyklónem Idai

Ve dvou částech mosambického města Beira, které v polovině března zdevastoval cyklón Idai, už je potvrzeno 138 případů onemocnění cholerou. Podle agentury Reuters to v pátek oznámila mosambická vláda. Ve středu místní úřady hlásily pět nakažených a více než 2700 lidí s možnými příznaky cholery.

Maputo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po řádění tropické cyklóny Idai zemřelo v Mosambiku nejméně 417 lidí. Země se momentálně potýká s humanitární krizí. | Foto: Philimon Bulawayo | Zdroj: Reuters

„Očekávali jsme to, připravovali jsme se na to. Na místě máme doktory,“ řekl v pátek podle Reuters ministr zemědělství a životního prostředí Celso Correia. Dodal, že zatím nebylo ve zdravotnických zařízeních potvrzeno žádné úmrtí na choleru, nicméně mimo nemocnice zemřeli přinejmenším dva lidé se symptomy onemocnění, včetně dehydratace a průjmu.

Bouře Idai má v Mosambiku přes 400 obětí. Země žádá o zahraniční pomoc

Číst článek

Představitel mosambických zdravotnických úřadů Usein Isse podle portugalské agentury Lusa už ve čtvrtek večer hovořil o 139 potvrzených případech nakažení cholerou.

Cholera znamená velké nebezpečí pro stovky tisíc přeživších, kteří nyní žijí ve špinavých podmínkách v táborech, školách a vlhkých domovech. Onemocnění se šíří kontaminovanými potravinami a vodou, způsobuje akutní průjem a může v závažných případech zabít během několika hodin, pokud není zajištěn dostatečný přísun tekutin.

Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala před „druhou katastrofou“ po cyklónu, pokud se budou šířit nemoci přenášené vodou, jako je cholera. Už v úterý organizace sdělila, že na cestě do Mosambiku je 900 tisíc vakcín proti choleře.

Po řádění tropické cyklóny Idai zemřelo v Mosambiku nejméně 417 lidí. Země se momentálně potýká s humanitární krizí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme