Nemocnice ve Frankfurtu přijala dalšího Afričana nakaženého ebolou

Od pátku je v Německu další Afričan nakažený virem ebola. Léčí se ve Frankfurtu nad Mohanem. Klinika v německém Hamburku dnes naopak propustila z infekčního oddělení Senegalce, který se tam s ebolou léčil od srpna. Virem se nakazil v laboratoři v Sieře Leone, kde pracoval jako jeden ze specialistů Světové zdravotnické organizace.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ebola (ilustrační foto)

Ebola (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

O nemocném, kterého v pátek přijala nemocnice ve Frankfurtu nad Mohanem, se ví zatím jen to, že je to lékař z Ugandy. Ebolou se nakazil, když pracoval pro italskou humanitární organizaci na západě Afriky.

„Pacient je ve velmi vážném stavu, můžeme ale říci, že je stabilní,“ řekl doktor Timo Wolf z frankfurtské kliniky krátce po tom, kdy tam pacienta přivezli.

V oblasti už je podle Světové zdravotnické organizace víc než 7000 nakažených. Na krvácivou horečku už tam zemřely téměř 3,5 tisíce lidí.

Americké úřady uklidňují veřejnost. Šíření eboly v USA je nepravděpodobné

Číst článek

Ebola | Foto: Český rozhlas

Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme