‚Oběsit a stáhnout z kůže.‘ Slovenská policie vyšetřuje nenávistný komentář proti Romům

Slovenskými sociálními sítěmi otřásl případ nenávistného komentáře namířeného proti Romům. Muž na facebooku mimo jiné napsal: „Upálit všechny cigány. Ženy oběsit a stáhnout z kůže.“ Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) v pondělí oznámila, že už se případem zabývá.

Praha/Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská policie se zabývá nenávistným komentářem na sociální síti facebook (ilustrační foto) | Foto: Kostiviar | Zdroj: CC0 Public Domain

Muž nenávistný komentář umístil pod facebookový příspěvek s romskou tematikou, informoval slovenský server omediach.com. V textu mimo jiné napsal, že by se Romové měli upálit. „Ženy oběsit a stáhnout z kůže,“ pokračoval. Příspěvek vyvolal vlnu pobouření u ostatních uživatelů facebooku, kteří ho následně nahlásili policii. Ta ještě v pondělí zareagovala.

„Můžeme potvrdit, že tímto komentářem, který jste nám masově posílali, se zaobírá Národní kriminální agentura,“ informovali kriminalisté.

Muž se po několika hodinách, kdy jej ostatní uživatelé sociální sítě kritizovali, za svá slova omluvil. „Nejsem zlý člověk a mrzí mě tohle nedopatření. Lituji toho z celé duše a doufám, že mi bude odpuštěno,“ napsal.

Podobnými projevy nenávisti v kyberprostoru se zabývá i česká policie. Rasistické výhrůžky řeší například v případu zpěváka Radka Bangy. Celkem obvinili 12 lidí, zatím padlo devět odsuzujících rozsudků. Nejpřísnější trest přitom okresní soud v Prostějově udělil dvaatřicetiletému Aleši Rozsívalovi. Na Bangův profil na facebooku umístil 5. prosince 2016 příspěvky plné nenávisti, rasového útočného podněcování a vulgarismů. V lednu za to dostal trest ve výši 18 měsíců, podmíněně odložený na zkušební dobu 30 měsíců. 

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme