Neonacisté podle průzkumů předstihli v Sasku sociální demokraty

Šokující zpráva pro tamní sociální demokracii přišla ze spolkové země Sasko. Neonacistická strana NPD tam totiž ve volebních průzkumech předstihla právě SPD, byť o jediné procento. Překvapení zavládlo nejen v táboře sociálních demokratů, ale taky mezi experty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skinheads | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Devět procent pro NPD, osm procent pro sociální demokraty. Tento alarmující výsledek ukázal průzkum institutu Forsa pro zpravodajský kanál n-tv. Saskou vládu tvořenou křesťanskými a sociálními demokraty stihlo poslední dobou několik vážných ran, počínaje velkou korupční aférou a nuceným prodejem Zemské banky konče.

Neonacisté, kteří před třemi lety v Sasku pronikli do zemského sněmu, označili výsledek nejnovějšího průzkumu za "senzační". Sociální demokraté už v roce 2004 dosáhli s necelými deseti procenty hlasů nejhoršího volebního výsledku všech dob.

Zemská organizace strany je otřesena a na spadnutí jsou podle všeho personální změny. Jak serveru Spiegel ONLINE řekl politolog Werner Patzelt, průzkum odráží pocit lidí, že toho pro ně velké strany na spolkové i zemské úrovni nedělají dost.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme