Nepochopený vtip pobouřil Itálii. Samuela L. Jacksona a Magic Johnsona si spletli s migranty

Herec Samuel L. Jackson a bývalá basketbalová hvězda Magic Johnson si užívali poklidnou dovolenou v italském Toskánsku. „Ironický“ komentář tamního novináře k jedné z jejich fotografií, kde je přirovnal k africkým migrantům ždímajícím vládní finance, rozproudil bouřlivou debatu na sociálních sítích. Ne všichni totiž americké hvězdy poznali.

Forte dei Marmi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Samuel L. Jackson na dovolené v italském Toskánsku | Zdroj: Profimedia

Americké celebrity někdo vyfotil během víkendu, jak relaxují na lavičce v resortu Forte dei Marmi v Toskánsku. Hvězda filmu Pulp Fiction a Nespoutaný Django a bývalý šampion NBA tam seděli s taškami z obchodů jako je Louis Vuitton nebo Prada.

Původně se snímek zdál naprosto neškodný, později se však po ním objevila řada rasistických poznámek. Italský novinář Luca Bottura totiž vytvořil na Facebooku mem, na kterém Američany přirovnal k migrantům, kteří do Itálie v posledních letech proudí, píše server The Independent.

„Vládní finance ve Forte dei Marmi. Chodí nakupovat do Prady s jejich denním limitem 35 euro,“ napsal k obrázku celebrit. „Sdílejte to, pokud jste rozhořčeni!“ dodal.

Bottura trvá na tom, že jeho příspěvek byl myšlen ironicky. Největší pozornosti se mu dostalo poté, co se ho chytla známá modelka a zpěvačka Nina Moricová.

„Vidět migranty, jak se potulují na místech jako Forte dei Marmi, žijí z našich 35 eur na den, to je opravdu moc,“ napsala Moricová, která se narodila v Chorvatsku a podporuje krajní pravici a hnutí proti migraci Casa Pound. I ona však trvá na tom, že šlo o žert.

Na Facebooku uvedla, že z její strany to byl sociální experiment, který ukazuje, „jak to v Itálii opravdu je“.

Podpora povalečů

Mnoho lidí však vzalo obrázek i jeho sdělení vážně a považovali dva slavné Američany za skutečné migranty, kteří mají dost peněz na to, aby chodili nakupovat do značkových butiků.

„Tohle je Itálie, kde radši dáme 35 euro denně komunistickým spolupracovníkům, aby tyhle povaleče podpořili, než by je donutili pracovat,“ napsal jeden Ital na sociální síti. „Imigranti jděte domů. Neříkejte mi, že tihle lidé utíkají před válkou, nevěřím tomu,“ napsal další uživatel.

Ať už šlo o ironii či nikoliv, příspěvek Moricové kritizovali i mnozí politici, včetně poslance Emanuela Fiana, zástupce demokratické strany. „Nepřišlo mi to vůbec vtipné. Je tu dost lidí, kteří přemýšlí stejně jako ona,“ uvedl poslanec.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme