Nepotrestané vraždy v Mississippi po 40 letech znovu před soudem

Ve Spojených státech znovu otevřely případ jedněch z nejznámějších vražd období boje za práva Afroameričanů. Policie zadržela bývalého šéfa jedné z odnoží rasistické organizace Ku-klux-klan Edgara Raye Killena. Je znovu podezřelý z účasti na vraždě tří aktivistů za lidská práva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha spravedlnosti | Foto: Neznámý

Po více než 40 letech se bude před soudem znovu projednávat vražda trojice mladých aktivistů, kteří byli na jaře roku 1964 ve státě Mississippi, aby tam registrovali černošské voliče a vyšetřili požár černošského kostela.

Podle novinářů, kteří případ sledují od počátku, byli brzy po svém příjezdu mladíci členy klanu uneseni a v noci zastřeleni. Těla aktivistů byla objevena později zakopaná až u Filadelfie.

Stát Mississippi ale nikdy nikoho z vraždy neobvinil. Z osob podezřelých z účasti na vraždě jich žije 8, zatčení 80letého Edgara Raye Killena je zadostiučiněním pro příbuzné obětí a bojovníky proti rasismu.

Nepotrestané vraždy se staly námětem filmu Mississippi v plamenech, ve kterém hrál Gene Hackman a Willem Dafoe.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme