Nepřipadalo v úvahu, že bych nepřijel, říká Američan před maratonem v Londýně

Velmi emotivní záležitostí bude dnešní londýnský maraton hlavně pro americké běžce, kterých se asi nejvíc dotkla pondělní tragédie během maratonu v Bostonu. Právě kvůli obětem bombových útoků se však řada z nich chce postavit na start. Patří k nim i Chris O’Donnell.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z malých věcí se rodí velké věci, říká Američan Chris O’Donnell. Londýnský maraton poběží i kvůli obětem útoku v Bostonu | Foto: Jiří Hošek

„Já vyrůstal v oblasti Bostonu, takže mě atentáty opravdu zasáhly. Pracuju v běžeckém oddělení jedné velké společnosti, která vyrábí sportovní oblečení. Běhání je můj život. Bostonský maraton pak domácí závod. Bombové útoky mi odčerpaly hodně emocí,“ říká Chris O’Donnell.

Chris teď žije v Portlandu ve státě Oregon. Několik desítek hodin po atentátech žhavil telefonní linky, aby se ujistil, že rodinní příslušníci, kamarádi i spolupracovníci jsou v pořádku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek s Americkým běžcem před londýnským maratonem natočil britský zpravodaj ČRo Jiří Hošek

Přiznává, že ho útok během velké sportovní akce zaskočil. „Běžel jsem silniční závody po celém světě. Nikdy jsem nepřemýšlel o svojí bezpečnosti nebo bezpečnosti lidí, kteří se na závod dívají. Uvědomil jsem si to naplno až v pondělí,“ uvádí scestovalý Američan.

Chris O’Donnell zastává názor, že se lidé nesmí nechat teroristy zastrašit a musí i přes tuto hrozbu vést normální život.

„Neměl jsem dobrou přípravu na londýnský maraton, všechno mě bolelo a říkal jsem si, jestli svůj start o rok neodložím. Ale po pondělku absolutně nepřicházelo v úvahu, že bych nepřijel a neběžel,“ dodává Chris.

Toho už před startem dojala londýnská vlna solidarity a účasti s událostmi v Bostonu. Pořadatelé věnují do fondu na pomoc obětem pondělního atentátu dvě libry za každého sportovce, který v britské metropoli doběhne do cíle.

„Myslím, že to je úplně fantastické. Já si koupil tričko z limitované ‚bostonské‘ série za 26 liber a 20 pencí, což je v mílích délka maratonského závodu. Jsou to možná malé věci, ale počítají se. Z malých věcí se rodí velké věci. Jako ta malá černá stužka, kterou budou mít všichni běžci na hrudi. Že mohu být součástí toho všeho, je pro mě hodně důležité,“ uzavírá Chris.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme