Nestávkuje se jen za vyšší platy, ale i za poklizený pokojík

Ne všude probíhají vánoční přípravy v dokonalé harmonii rodičů s dětmi. Na mnoha místech na světě se odehrávají ty stejné scény, kdy se rodiče dožadují, aby jim jejich potomci pomáhali, poslouchali je a uklizeli po sobě. Velmi netradičně se tuto situaci rozhodla řešit jedna rodina na Floridě. Rodiče vstoupili do stávky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávkou se většinou dožadují svých práv zaměstnanci na zaměstnavateli, ale rodiče na dětech? Paní Cat Barnardová žije s manželem, sedmnáctiletým synem a dvanáctiletou dcerou na Floridě. Tedy žili spolu až do tohoto týdne, kdy je děti našly po návratu ze školy ve stanu před domem. Na zahrádce byly zapíchnuté cedule s nápisy "rodiče ve stávce". Harlan a Cat Barnardovi už pravděpodobně zkusili všechno, aby přiměli své děti uklízet po sobě a respektovat vlastní rodiče. Krajním řešením je stávka.

Pani Barnardová, která je navíc nemocná, sedí celý den před domem, spí s manželem před garáží ve stanu, vaří jen pro sebe na zahradním grillu a do domu chodí jen na toaletu a do koupelny. Odmítá dětem vařit, prát pro ně a vozit je autem, dokud neslíbí, že se polepší. Děti zpozorovali změnu, přešly na mraženou stravu ohřátou v mikrovlnné troubě, ale k vyjednávání s rodiči se nemají.

Mezitím se před domem Barnardových střídají novináři, fotografové a televizní štáby. Zajímají se zejména o to, zda rodiče vydrží ve stávce až do Vánoc. "Když to bude třeba, tak klidně počkáme na Santa Clause ve stanu," tvrdí maminka Cat Barnardová. Ještě, že je na Floridě alespoň tak teplo, nedovedu si představit podobnou stávku rodičů třeba na Aljašce.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme