Neštěstí na Bajkonuru prý nezavinil výbuch

Ruská oficiální místa popírají, že se střecha montážní haly na kosmodromu Bajkonur mohla zřítit po výbuchu. Provoz kosmodromu, který si Rusko pronajímá od Kazachstánu, bude údajně pokračovat podle plánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda na Bajkonuru | Foto: ČTK/EPA

Nákladní loď Progres, která má 10. června zamířit k mezinárodní kosmické stanici, odstartuje z Bajkonuru podle plánu - oznamuje Ruská kosmická agentura. Členové speciální komise, která na Bajkonur v čele s ministrem průmyslu a vědy Iljou Klebanovem přiletěla, odmítli informace některých médií, že se střecha jedné z hal zřítila i s omi opraváři po explozi. Příčinou katastrofy prý mohlo být lajdáctví členů opravářské čety, z níž podle všeho nikdo zával v ruinách montážní haly nepřežil.

Záchranářům se zatím podařilo z trosek vyprostit šest těl obětí, po zbývajících dvou dělnících dále pátrají. Pravděpodobnost, že by některý z nich mohl neštěstí přežít, je podle nich minimální.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme