Nestřílejte na sekačky - to je vzkaz, který vyslala policie v Milwaukee

Pozor, nestřílejte na sekačky trávy - to je poučení jednoho příběhu, který se udál za Atlantikem. Přiblíží vám ho zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sekačka na trávníku | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Je léto. Doba dovolených a také sekání trávníků. 56letý Keith Walendowski ze středozápadního státu Milwaukee se rozhodl, že si nastartuje svou sekačku Lawn Boy a upraví si okolí domu. Jenže sekačka ne a ne nastartovat.

Majitelé těchto zařízení jistě chápou, že je to hodně nepříjemná situace. Nevíte, jestli začít čistit svíčku, rozebrat karburátor, nebo hledat chybu v elektrickém vedení. Není známo, jestli některý z těchto kroků Keith Walendowski vyzkoušel. Jisté je, že mu po nějaké době došla trpělivost. Naštval se natolik, že si zašel domů pro brokovnici s upilovanou hlavní a sekačku Lawn Boy prošpikoval sekaným olovem.

Těžko odhadnout, co si od toho sliboval. V každém případě přiměl sousedku, aby zavolala policii. Ta promptně dorazila, Keithe Walendowského zatkla a obvinila ho z nelegálního držení brokovnice s upilovanou hlavní a výtržností se zbraní v ruce. Pokud bude odsouzený, hrozí mu až 6 let a tři měsíce ve vězení a pokuta 11 tisíc dolarů.

Keith Walendowski se brání, že si doma na svém pozemku může střílet do čeho chce. Jakou váhu bude mít tenhle argument u soudu se teprve uvidí. Obviněnému ale nejspíš nepomůže, že podle svědomité sousedky nebyl v době střelby úplně střízlivý.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme