Nestřílejte, nemá zbraň, prosí na záznamu manželka oběti střelby v Charlotte

Deník The New York Times zveřejnil nahrávku úterního incidentu s policií v americkém Charlotte, při němž zemřel Afroameričan Keith Scott. Na záznamu není přímo vidět moment střelby, doprovází ho ale usilovné prosby Scottovy manželky, aby policisté nestříleli, že její manžel není ozbrojený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodina Keitha Scotta | Zdroj: Reuters

„Nestřílejte, nemá zbraň,“ opakuje v dvouminutovém videu manželka Keitha Scotta. Na roztřeseném záznamu z mobilního telefonu je ze vzdálenosti vidět, co se odehrávalo předtím a poté, co na Scotta vystřelil jeden z policistů. Samotná střelba není v záběru. „Vy jste ho střelili? Raději by měl přežít, to vám povídám,“ opakuje pak Scottová v záznamu.

Keith Scott v úterý odpoledne zaparkoval na svém tradičním místě poblíž obytné zóny, kde často čekal na jedno ze svých dětí, až přijede autobusem ze školy. Policisté byli na místě kvůli někomu jinému. Následnou střelbu ospravedlňují tvrzením, že měl Keith Scott zbraň.

Podle právníků zastupujících Scottovu rodinu nahrávka nepotvrzuje ani nevyvrací, že by střelba byla oprávněná, pouze nabízí nový pohled na věc.

Policie už dříve navzdory žádostem rodiny a protestů lidí v Charlotte odmítla zveřejnit vlastní záznam incidentu, protože by to údajně nebylo důstojné a mohlo by to bránit dalšímu vyšetřování.

Kristina Roháčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme