Neúspěšný atentát na kosovského prezidenta

Na kosovského prezidenta Ibrahima Rugovu spáchali dosud neznámí pachatelé atentát. Rugova z něj vyvázl bez zranění. Silná nálož uložená v popelnici vybuchla v centru kosovského správního střediska Prištiny při průjezdu prezidentské kolony. Útočník ji odpálil na dálku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ibrahim Rugova

Ibrahim Rugova | Foto: kosovo.co.yu

Výbuch poškodil Rugovovo auto a zranil jednoho člena ochranky. Incident se stal v politicky velmi citlivé době. Před porotou Mezinárodního trestního tribunálu v Haagu v pondělí stanul bývalý kosovský premiér Ramush Haradinaj obviněný z válečných zločinů.

K útoku na auto kosovského prezidenta došlo, když Rugova jel na schůzku se šéfem unijní diplomacie Javierem Solanou. S ním jednal o nové vládní koalici, která má nahradit vládu Haradinaje.

Nebylo to poprvé, co někdo usiloval o život kosovského prezidenta. Před rokem vybuchl u prezidentské rezidence ruční granát. Pachatel dodnes nebyl vypátrán.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme