Majitel nevěstinců vyhrál republikánské primárky v Nevadě, strana se od něj distancuje

Majitel nevěstinců vyhrál republikánské primárky v Nevadě, jediném americkém státu, kde je prostituce částečně povolena. Jednasedmdesátiletý Dennis Hof ve velice konzervativním venkovském okrese porazil dosavadního zákonodárce Jamese Oscarsona, uvedla dnes agentura AFP. Hof podle ní vyhrál hlavně díky tomu, že sliboval snížit daně a hájit právo na střelnou zbraň.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dennis Hof na fotce z roku 2006 | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Hof, který se rád přirovnává k americkému prezidentu Donaldu Trumpovi, se v listopadu utká o křeslo v nevadském sněmu s demokratkou Lesií Romanovovou, která v kampani vsadila na vzdělávání a lepší hospodaření s veřejnými prostředky a přírodními zdroji.

Sama Republikánská strana dala najevo, že Hofa nepodporuje, což ale nekonformní podnikatel podle AFP uvítal a republikánské zákonodárce v nevadském sněmu označil za „politické břídily“ a „nešiky“.

Herecké sdružení radí, jak předejít obtěžování: Nechoďte na schůzky do hotelových pokojů nebo bytů

Číst článek

Bývalý pošťák, který kromě sedmi nevěstinců vlastní benzinové stanice a restaurace, byl i hvězdou reality show stanice HBO popisující život prostitutek v jednom z jeho podniků. Vydal také paměti nazvané Umění dělat pasáka, v narážce na Trumpův bestseller Umění udělat dohodu. Podobně jako americký prezident vyniká v umění sebechvály, a tak se v kampani popisoval jako obrovsky úspěšný podnikatel.

Hofovi kritici upozorňují, že byl - opět jako Donald Trump - nařčen ze sexuálního útoku. Ale nařčení popřel a obvinění nikdy nebylo vzneseno. Jiní jej považují za oportunistu a připomínají, že v prezidentských volbách v roce 2016 podporoval demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou kampaní „Šlapky pro Hillary“.

Lesia Romanovová řekla listu The New York Times, že doufá, že Hofovo vítězství v primárkách zmobilizuje voliče, aby pro ni hlasovali. A to včetně těch voličů, kteří by jinak hlasovali pro republikány, ale zdráhají se hlasovat pro vykořisťovatele žen v éře rozmachu hnutí #MeToo, které kritizuje sexuální násilí, a probíhající debaty o zákazu prostituce v Nevadě.

Nevada je jediný stát USA, kde je v některých venkovských oblastech povolená prostituce. Netýká se to Las Vegas, města proslulého kasiny a nelegální prostitucí, poznamenala AFP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme