New Orleans našel rozptýlení v tradičním karnevalu

Dnes je Popeleční středa, kdy v křesťanském světě začíná 40denní velikonoční půst. Úderem půlnoci místního času skončil jak karnevalový rej v Rio de Janeiro v Brazílii, tak masopustní průvody v New Orleans ve Spojených státech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jízdní policie dohlíží na Mardi Gras | Foto: ČTK/AP

Poslední hodiny masopustního úterý Mardi Gras sledoval v lousianském městě jazzu severoamerický zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Policisté na koních postupně uzavírají jednotlivé ulice New Orleans, kam nastupují úklidové čety, aby naložily hromady odpadků, které se tady během osmidenních průvodů, večírků, maškarních bálů a pouličních zábav navršily.

Chodníky francouzké čtvrti jsou pokryty zelenými, fialovými a zlatými korálky, které na procházející házeli přihlížející z balkónů. Ulice voní po pivu a jen strážci pořádku vypadají střízlivě, některé dívky se cestou domů bez zábran zbavují mokrých triček.

V New Orleans právě skončil největší mejdan po hurikánu Katrina - Mardi Gras ukázala, že i zraněné město se umí bavit.

Kovboj Johny Grave z westernového klubu v Lousianě přes Český rozhlas poděkoval všem, kteří přijeli New Orleans podpořit. Atmosféru si můžete vychutnat ze zvukového záznamu níže.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Konec karnevalu

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme