Při střelbě v historickém centru New Orleans bylo zraněno 11 lidí. Motiv činu zatím policie nezná

Při střelbě v centru amerického města New Orleans bylo v neděli zraněno 11 lidí, dva z nich jsou v kritickém stavu. Místní zpravodajský portál NOLA uvedl, že policie zadržela jednoho člověka, jeho podíl na činu ale jasný není, neboť policie sdělila, že zatčen oficiálně není. Motiv činu oznámen nebyl.

New Orleans Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Incident se odehrál v neděli po třetí hodině ranní v historické Francouzské čtvrti v ulici Canal Street, která je oblíbeným nákupním a zábavním bulvárem. Ze zveřejněných fotografií je patrné, že se střílelo u restaurace s rychlým občerstvením McDonald's.

Po střelbě v oklahomském Duncanu zůstali nejméně tři mrtví. Jeden z nich by mohl být útočník

Číst článek

Shaun Ferguson z neworleanské police uvedl, že první hlídka dorazila na místo činu takřka okamžitě po nahlášení. Policisté si nejprve mysleli, že jsou také pod palbou, neboť střely se ozývaly blízko nich. Policie na místě zadržela jednoho člověka, podle Fergusona ale není jisté, jakou roli v činu sehrál. Žádný ze strážců zákona neutrpěl při zásahu zranění, dodal Ferguson pro portál NOLA.

Policie zatím nezveřejnila žádné informace o motivu nedělního útoku. Zároveň není jasné, zda byl střelec na místě osamělý, nebo se jednalo o skupinu. Podobný incident se v New Orleans na začátku prosince odehrála také v roce 2016. Střelba si tehdy vyžádala život místního tatéra a zranila dalších devět lidí.

ČTK, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme