Nad Mexickým zálivem se formuje bouře Barry, Lousiana vyhlásila stav pohotovosti

Nad Mexickým zálivem se formuje silná tropická bouře, která může dosáhnout síly hurikánu a ohrozit Louisianu. Agentura AP informovala, že jihovýchodně od New Orleansu úřady ve čtvrtek nařídily povinnou evakuaci. Meteorologové předpovídají, že bouře zasáhne pobřeží o víkendu a že ji bude doprovázet velmi silný déšť.

New Orleans Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře, která dostane jméno Barry, se může stát prvním hurikánem sezony (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

V New Orleansu vydatně pršelo už ve středu. Bouře, která dostane jméno Barry, se může stát prvním hurikánem sezony a zasáhnout může kromě Louisiany také Mississippi a Texas. Přinese další vodu do řeky Mississippi, jejíž hladina je vysoko už nyní.

Meteorologové předpovídají, že Barry nebude nebezpečná ani tak silou větru, jako přívalem vody.

Louisianský guvernér John Bel Edwards vyhlásil pohotovost a oznámil, že po celém státě budou rozmístěni příslušníci národní gardy a speciální vozidla pro zásah ve vzedmuté vodě. „Ve hře je celé pobřeží Louisiany,“ řekl.

Úřady v New Orleansu lidem doporučily, aby si udělali zásoby aspoň na tři dny a aby dohlédli na propustnost odvodňovacích kanálů.

Povinná evakuace byla nařízena zhruba 10 000 lidem v okrese Plaquemines, který byl značně postižen při hurikánu Katrina v roce 2005. Na obou březích Mississippi tam byla zřízena sběrná místa, odkud budou lidi odvážet autobusy do evakuačních středisek.

Oddělená vozidla budou určena pro svoz koček a psů, a pokud lidé nebudou mít přepravky, úřady je poskytnou. Evakuace začne ve čtvrtek o půlnoci SELČ a má skončit do pátečního odpoledne místního času.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme