New York dál sužuje stávka dopraváků

Newyorská podzemka zeje už třetí den prázdnotou. Také na povrchu veřejná doprava kvůli stávce zaměstnanců dopravního podniku stojí. Miliony obyvatel New Yorku budou muset i dnes využít veškeré své nápaditosti, aby se dostali do práce, na nákupy a za zábavou v mrazivém počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

New York | Foto: Milan Kopp

Místo dialogu u jednacího stolu o výplatách a penzích se řeší u soudu tresty za nelegálnost stávky a hromadná doprava přitom stojí. Přitom newyorský takzvaný Taylorův zákon zaměstnancům stávku ve veřejné dopravě zakazuje.

Starosta města New York Michael Bloomberg a guvernér stejnojmenného státu George Pattaki se snaží přimět soudce, aby dále uděloval přísné pokuty a vzepřel se pohrdání soudu ze strany odborářských šéfů.

Newyorčané, kteří chtějí na Manhattan osobním autem, musejí vzít do auta nejméně 3 spolucestující. Newyorské obchody přicházejí o tržby, které bývají před Vánoci největší.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme