Poprvé za 25 let. New York zažil 98 hodin, kdy se vůbec nestřílelo

Americké velkoměsto New York, o kterém se říká, že nikdy nespí, poprvé za poslední nejméně čtvrtstoletí neohlásilo o víkendu žádnou přestřelku. Starosta města Bill de Blasio považuje víkend prostý střelby za úžasný.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Newyorská policie (ilustrační foto). | Foto: Brendan Mcdermid | Zdroj: Reuters

Fakt, že v New Yorku nebyl o uplynulém pátku, sobotě a neděli nikdo postřelen, oznámil de Blasio v pondělí absolventům policejní akademie. „Není to úžasné?“ prohlásil.

Šéf newyorské policie Terence Monahan, který u bezpečnostního sboru pracuje od roku 1982, řekl, že si nepamatuje víkend, kdy by nikdo nebyl ve městě postřelen. „Je to jiné město,“ řekl Monahan. Na twitteru za to všem poděkoval a uvedl, že město za poslední roky udělalo velký pokrok.

Jako poslední střelbu z minulého týdne má policie ve své statistice incident ze čtvrtečního dopoledne v Brooklynu, kde byl do břicha postřelen 25letý muž. Znovu se pak v New Yorku střílelo v pondělí odpoledne v Bronxu, kde kulka zasáhla do kotníku 27letého muže. Policie upřesnila, že mezi jednotlivými případy uběhlo 98 hodin.

Poklidný závěr týdne byl ale ze statistického hlediska spíše výjimečný, za letošní rok policie v New Yorku eviduje přes 730 střeleckých incidentů. To jsou v průměru více než dva incidenty denně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme