New York doufá v pořádání olympijských her

Největší americké město, New York, si věří, že ve středu získá právo na pořádání olympijských her v roce 2012. Je tomu tak i přesto, že se městu nepodařilo prosadit plán na postavení olympijského stadionu přímo na Manhattanu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

New York | Foto: Milan Kopp

V Singapuru, kde jedná Mezinárodní olympijský výbor, je už britský premiér Tonny Blair podporující Londýn, francouzský prezident Jacques Chirac lobující pro Paříž a za New York bývalá první dáma a současná senátorka Hillary Clintonová.

S Hillary Cllintonovou je v Singapuru v americké delegaci podporující New York také olympijský vítěz v boxu z roku 1960 Muhammad Ali. New York se představuje jako energické a různorodé město, které je schopné odsunout 4 další zájemce. Mezi nimi jsou také Moskva a Madrid.

Starosta New Yorku Michael Bloomberg musel vysvětlovat, že za americkou kandidaturou na pořádání her v roce 2012 není nic politického, že město je i po 11. září 2001 bezpečné. A že nový stadion, který má být nakonec v Queensu, bude stejně krásný, jako ten neschválený na Manhattanu.

Prezident Bush nepřijede do Singapuru, podporu vlády naposledy tlumočila ministryně zahraničí Condoleezza Riceová.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme