,Berete si zde online přítomného?' Stát New York kvůli koronaviru umožnil svatby přes internet

Guvernér amerického státu New York Andrew Cuomo umožnil tamním párům svatby přes internet. Obyvatelé nejhůře zasaženého státu USA si nyní mohou zažádat o povolení k sňatku a nechat se sezdat online, píše zpravodajský server BBC. Zatímco část lidí na sociálních sítích vstřícný krok uvítala, jiní zpochybňovali zájem o takový obřad, když se ho nemůže zúčastnit rodina a přátelé. Podle dalších by měl guvernér dát přednost palčivějším tématům.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatba, prsteny (ilustrační foto)

Kromě státu New York umožnily svatby přes internet také Spojené arabské emiráty | Foto: stock exchange

New York není prvním místem na světě, které k podobnému kroku přistoupilo. Online svatbu povolily i Spojené arabské emiráty, tamní ministerstvo spravedlnosti k tomu účelu zřídilo speciální webovou stránku, kam mohou nedočkavé páry nahrát potřebné dokumenty.

Stát po státu. Trump na tiskové konferenci představil pokyny ke znovuotevření americké ekonomiky

Číst článek

O povolení k sňatku si online mohou zažádat i obyvatelé dalšího amerického státu, středozápadního Colorada.

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v sobotu oznámilo, že počet obětí nákazy v celých Spojených státech činí 35 443 mrtvých, podle propočtů agentury Reuters je však mrtvých přes 40 tisíc. Potvrzených případů nákazy bylo 690 714.

New York hlásí přes 13 tisíc obětí. Stát kvůli koronaviru nedávno prodloužil omezení volného pohybu osob až do 15. května.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme