Z New Yorku odplouvá vojenská nemocniční loď, nebyla příliš využita

Největší americké město ve čtvrtek opouští nemocniční loď, kterou New York před měsícem povolal na pomoc s náporem nemocných. Přestože na lodi USNS Comfort pracuje přes 600 lékařů a zdravotníků, azyl tam za celou dobu našlo jen 182 lidí nakažených koronavirem. Jedenáct z nich nemoci podlehlo.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

USNS Comfort - nemocniční loď amerického námořnictva u Manhattanu.

USNS Comfort - nemocniční loď amerického námořnictva u Manhattanu. | Foto: Carlo Allegri | Zdroj: Reuters

Podle městských úřadů byla kapacita nevyužita proto, že nejčernější scénář vytíženosti nemocničních lůžek v New Yorku se nenaplnil. Předpokládalo se, že město by mohlo potřebovat až 100 tisíc lůžek, ale skutečná potřeba byla v nejtěžších chvílích necelých 20 tisíc. Loď má kapacitu tisíc lůžek, z nichž pro pacienty s covidem-19 byla původně vyhrazena necelá polovina.

O podporu v nezaměstnanosti požádalo v USA za minulý týden dalších 3,8 milionu lidí

Číst článek

Newyorská radnice ve čtvrtek pověřila asi tisícovku svých zaměstnanců hlídkováním v městských parcích a na dalších veřejných místech. Mají kontrolovat dodržování dvoumetrové vzdálenosti mezi lidmi a zároveň v případě potřeby rozdat až 275 tisíc roušek, oznámil starosta Bill de Blasio. Uvedl, že v téměř třináctimilionovém městě pracuje 11 laboratoří, které tento týden provedly 14 tisíc testů. Do poloviny května se má kapacita ztrojnásobit.

Městský dopravní podnik oznámil, že v nočních hodinách bude čtyři hodiny uzavřen provoz metra kvůli dezinfekci. Metro patří v New Yorku k hlavním prostředkům veřejné dopravy.

Guvernér státu New York Andrew Cuomo dnes novinářům řekl, že bude zapotřebí „armáda“ až 17 tisíc lidí, kteří budou trasovat nemocné, tedy zjišťovat jejich kontakty v době nakažení. Pracovníky pověřené tímto úkolem bude vybírat a školit tým pod vedením bývalého newyorského starosty Michaela Bloomberga a expertů Univerzity Johnse Hopkinse.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme