V Londýně přibývá vražd, v březnu jich bylo v britské metropoli víc než v New Yorku

Obavy z rostoucího počtu násilných zločinů v Londýně zřejmě opět zesílí po dvou incidentech. Při nich v pondělí večer zemřela sedmnáctiletá dívka a šestnáctiletý mladík utrpěl vážná zranění a je v kritickém stavu, informoval zpravodajský server BBC. Dívka známá v sousedství jako Tanesha Melbourneová byla zastřelena ve čtvrti Tottenham na severu britské metropole.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kriminalisté v Londýně zkoumají místo, kde byl pobodán šestnáctiletý chlapec. | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

V počtu vražd vyšetřovaných policií letos Londýn předběhl New York. V březnu londýnští policisté vyšetřovali 22 vražd, zatímco jejich kolegové v americkém městě 21.

Proč na střeše britské televize stojí 84 sebevrahů? Sochy mají zvýšit povědomí o rozsahu problému

Číst článek

„V Londýně pozorujeme výrazný skok jak v útocích spáchaných střelnou zbraní, tak nožem," řekl BBC labouristický zástupce Tottenhamu v parlamentu David Lammy.

Mezi dvěma pondělními incidenty podle policie není žádná souvislost. Tanesha, jejíž jméno podle BBC dosud nebylo oficiálně potvrzeno, byla prohlášena za mrtvou ve 22.43 místního času (23.43 SEČ) v ulici Chalgrove Road.

Kamarádka oběti popsala zastřelenou jako „velmi roztomilou dívku", která „nebyla s nikým zapletena do žádných problémů". Mladá žena, která rovněž Melbourneovou znala, uvedla, že oběť byla před smrtí venku s přáteli, když po ní někdo „zcela bezdůvodně" vystřelil z auta. „Auto tam prostě zastavilo a někdo z něj začal střílet," řekla svědkyně.

Planý poplach. Londýnská policie evakuovala kvůli podezřelému balíku mrakodrap Gherkin.

Číst článek

Reportér BBC Greg McKenzie napsal, že mezi obyvateli Tottenhamu panují velké obavy, přičemž hovořili o „dobrovolně zavedeném zákazu nočního vycházení a matkách, které po sedmé večer nepouštějí své děti ven".

„Není to pěkné. Žiju tady 40 let a v posledních dvou, třech letech se tady z toho stalo nepěkné místo," řekla jedna z místních žen.

Druhý pondělní útok se odehrál v nedaleké čtvrti Walthamstow jen asi 3,5 kilometru od místa první střelby. Se střelnými zraněními byl hospitalizován šestnáctiletý chlapec a další, o rok mladší hoch byl pobodán.

Vyšetřování vraždy sedmnáctileté dívky z Tottenhamu je pro londýnskou policii už 47. v tomto roce. Deník The Guardian napsal, že při nastoleném trendu přesáhne letos počet vražd v metropoli 180, což se naposledy stalo v roce 2005. Loni zaznamenalo hlavní město Británie 116 vražd.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme