Večírek téměř čtyř set lidí v New Yorku ukončil zásah policie. V baru se podával alkohol bez licence

Z porušení karanténních nařízení i dalších přečinů obvinila newyorská policie organizátory večírku, na kterém se v noci na sobotu v centru nejlidnatějšího amerického města sešly asi čtyři stovky lidí. Akci ukončil okolo třetí hodiny ráno zásah strážců zákona, informoval deník The New York Times. Provoz barů v nočních hodinách i větší shromáždění jsou v New Yorku kvůli šíření koronaviru zakázané.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v New Yorku zasahovala v baru, kde bylo i přes zákaz téměř 400 lidí | Zdroj: Twitter @NYCSHERIFF

Dějištěm páteční party, které policie popsala jako „nelegální klub“, byl komerční objekt ve čtvrti Garment District na Manhattanu. Policie tam v návaznosti na stížnost zamířila přibližně v 02.45 místního času a uvnitř údajně našla nejméně 393 lidí.

Policisté ukončili tajnou párty v centru Prahy. Do klubu je nechtěli pustit, museli použít beranidlo

Číst článek

Šerif Joseph Fucito v prohlášení uvedl, že účastníci večírku kromě porušování krizových opatření města a státu New York také nedodržovali zásady boje proti covidu-19. Na místě bylo údajně velké množství alkoholických nápojů, policie desítky lahví zabavila.

„V objektu byl prodáván alkohol, přičemž dané místo nemá příslušnou licenci,“ uvedl Fucito. Policie vznáší obvinění proti čtyřem údajným organizátorům akce, žádný z nich však už ve vazbě není. Se žádným z účastníků podle New York Times řízení zahájeno nebylo.

New York, který byl na jaře epicentrem koronavirové epidemie ve Spojených státech, se aktuálně potýká s druhou vlnou nákazy a opět zde platí relativně přísné restrikce.

Bary a restaurace nesmí mít otevřeno po 22.00, v domácnostech se nesmí scházet více než deset lidí, uzavřely se státní školy a na veřejných místech platí povinnost nosit roušku.

11/28/20 @ 0245 HRS: Deputy Sheriffs shut down illegal bottle club @ 202 West 36th St, NY: 393+ people, violation of emergency orders, no liquor license, warehousing liquor, 4 organizers charged with offenses for penal, health, alcohol beverage control laws & arrest warrant.

18:55 – 28. 11. 2020

36 95

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme