New York posiluje po londýnských útocích ochranu dopravy

Ze Spojených států se množí hlasy solidarity a sympatií s obyvateli Londýna postiženými teroristickými útoky. Zejména v New Yorku lidé kroutili nevěřícně hlavami a představitelé města se je snažili uklidnit posílením přítomnosti policistů v metru a na ulicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bezpečnostní opatření v New Yorku | Foto: Miroslav Konvalina

Nejrychleji se z teroristických útoků v Londýně vzpamatovaly akciové trhy. Přestože atmosféra před burzou byla napjatější, finančníci už umějí s terorismem žít.

Zvýšená bezpečnostní opatření, zátarasy a policisté v neprůstřelných vestách se psy na Wall Street, kolem několik televizních štábů, tak vypadala situace ve finančních distriktu New Yorku.

Starosta města, které prožilo před necelými čtyřmi lety nejhorší teroristický útok, uklidňoval obyvatele a návštěvníky New Yorku, že metro, mosty a tunely jsou 24 hodin pod kontrolou.

Ministr pro vnitřní bezpečnost Michael Chertoff zvýšil na oranžový stupeň pohotovosti v hromadné dopravě, i když nemá konkrétní informace o hrozícím nebezpečí na území Spojených států.

Ministryně zahraničí Condoleezza Riceová nabídla Londýnu veškerou pomoc, o kterou požádá, a nazvala Velkou Británii nejbližším spojencem v boji s terorem.

V Londýně ve čtvrtek ráno vybuchlo několik náloží, převážně v metru, ale i v jednom autobusu. Úřady zatím potvrdily 37 mrtvých, ale podle některých informací sérii útoků nepřežilo více než 50 lidí. Zatím není jasné, kdo má teroristický útok na svědomí, ale podezření padá na síť Al-Káida.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme