New York zahalil šedivý opar. Způsobily jej rozsáhlé požáry na západě USA a v Kanadě

Město New York stejně jako další oblasti na východě Spojených států amerických v úterý zahalil šedivý opar, který způsobily rozsáhlé požáry na západě USA a v Kanadě, uvedla tisková agentura AFP. Úřad ochrany životního prostředí státu New York vydal pro celý den výstrahu před špatnou kvalitou ovzduší.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

New York zahalil šedivý opar. Způsobily jej rozsáhlé požáry na západě USA a v Kanadě | Foto: Andrew Kelly | Zdroj: Reuters

Podle jednoho z odborníků působícího v tomto úřadu není výjimkou, aby kouř z požárů na západě země dorazil až do okolí New Yorku. Obvykle se však drží dostatečně vysoko v atmosféře, a na kvalitu ovzduší tak nemá vliv.

Západ Spojených států sužují vlny veder. Teploty stoupají i nad 50 stupňů, přibývá rozsáhlých požárů

Číst článek

Tentokrát je však kouř níže, než je to běžné. Podle amerického meteorologického ústavu by ale tento fenomén měl ve středu vymizet, poněvadž v oblasti New Yorku se očekává příchod studené fronty.

Na západě Spojených států se s masivními požáry potýká především Kalifornie, Nevada a Oregon. V Kanadě bylo v nedávných dnech z nejlidnatější provincie Ontario evakuováno přes 2000 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme