New York se připravuje na republikánský sjezd

Američtí republikáni poodhalují program svého sjezdu, který začne za týden v New Yorku, a jehož hlavním tématem bude plnění slibů Americe. Jedním z hlavních magnetů má být projev Zella Millera, který je senátorem z tábora opozičních demokratů, ale domnívá se, že republikán George Bushe je tím mužem na správném místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Central Park v New Yorku | Foto: Milan Kopp

Současný prezident ale nestráví v New Yorku ani jedinou noc, protože jeho delší přítomnost by přinesla příliš mnoho problémů v dopravě i s bezpečností, jak zaznamenal zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

V převážně demokraticky naladěném New Yorku se bude republikánský sjezd konat poprvé, a to hlavně proto, aby se před třetím výročím 11. září prezident Bush ukázal v místě tragédie, která tak zásadně ovlivnila jeho tři roky ve funkci hlavy státu.

Tento fakt podtrhne už první den sjezdu ve svém projevu bývalý starosta velkoměsta Rudy Giulliani. Během dalších večerů čtyřdenního sjezdu vystoupí také další republikáni, kteří mají širší spektrum příznivců než prezident Bush, včetně kalifornského guvernéra Arnolda Schwarzeneggera.

Z Bushova nejbližšího okolí se očekává zejména příspěvek jeho manželky Laury, ale také viceprezidenta Dicka Chenneyho.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme