New York sexuálním násilníkům zakáže Pokémon Go. Chce chránit dětské hráče

New York zakáže sexuálním násilníkům v podmínce hrát Pokémon Go. Guvernér Andrew Cuomo rozhodnutí vysvětlil tím, že populární hra pracující s rozšířenou realitou by jim mohla pomoct nalákat mladé oběti na odlehlé místo a zneužít je. Informovala o tom agentura Reuters.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Pokémon Go hlásí první zranění způsobená nepozorností (ilustrační foto) | Foto: Reuters

„Ochrana newyorských dětí je priorita číslo jedna. Jak se vyvíjí technologie, musíme zajistit, aby se nestala novým místem, kde predátoři mohou chytat své oběti,“ prohlásil Cuomo. „Opatření hráčům zajistí bezpečnost a těm, kdo chtějí ublížit našim dětem, seberou některé nástroje,“ dodal.

Podle guvernéra je nebezpečné zejména to, že Pokémon Go za poplatek umožňuje lákat ostatní hráče pomocí návnad na určitá místa. Právě toho se podle něj dá zneužít.

Zákaz hraní Pokémon Go a podobných her se dotkne asi 3000 sexuálních násilníků v podmínce žijících ve státě New York. Samotným odsouzeným budou rozhodnutí tlumočit úřady. Pokud by neuposlechli, porušili by tím pravidla podmínky.

Stát New York požádal společnost Niantic, tedy tvůrce hry, aby jím poskytnutý seznam porovnala se seznamem hráčů. Po firmě také chce, aby odstranila místa, kde se dají získat speciální body, z okolí domovů delikventů.

Pokémon Go pracuje s japonskými kreslenými postavičkami. Kamera chytrého telefonu při hře snímá reálné prostředí, díky aplikaci se v něm ale zobrazují právě i pokémoni. Cílem je postavičky pochytat, vytrénovat a použít v soubojích.

Hra Pokemon GO je oblíbenější než Facebook | Foto: ČTK

Marie Horňáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme