New York je poprvé od března bez obětí koronaviru. Za posledních 24 hodin nezemřel žádný nakažený

Město New York o víkendu poprvé za poslední téměř čtyři měsíce zaznamenalo 24hodinový úsek bez úmrtí připisovaného nemoci covid-19. Na pondělní tiskové konferenci to potvrdil starosta nejlidnatějšího amerického města Bill de Blasio. Nebylo však zcela jasné, zda první den bez hlášených obětí koronaviru nastal v sobotu nebo v neděli, lokální média v tomto směru přinášela protichůdné informace.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guvernér státu New York Andrew Cuomo při pondělní tiskové konferenci.

Guvernér státu New York Andrew Cuomo při pondělní tiskové konferenci. | Foto: Mike Segar | Zdroj: Reuters

První oběť epidemie oznámily místní úřady 11. března, dosud posledním dnem bez zprávy o úmrtí spojeném s koronavirem pak byl 13. březen. Newyorská odnož televize NBC v neděli uvedla, že za pátek městský úřad pro veřejné zdraví nezaznamenal žádné úmrtí potvrzené jako následek infekce, registroval však dva případy, kde byl covid-19 pravděpodobnou příčinou smrti. V sobotu prý nebyly hlášeny ani žádné podezřelé případy. Jiná lokální televize ale označila neděli za první den bez hlášeného úmrtí s covidem-19.

New York přestává být ohniskem nákazy. Ve 14 státech USA se v červnu zdvojnásobil počet nakažených

Číst článek

Starosta de Blasio podle všeho před novináři nehovořil o konkrétním dni, prohlásil však, že vývoj „by pro nás měl být zdrojem naděje“. „Faktem je, že máme poprvé po měsících 24hodinové období, kdy nikdo v tomhle městě neumřel na koronavirus. Je to velice významné a dojemné,“ citovala ho televize CNN.

Na konci března a po celý duben hlásilo osmimilionové město každý den stovky mrtvých. K neděli evidovalo 18 670 úmrtí mezi lidmi s pozitivním nálezem na virus SARS-CoV-2 a dalších 4600 úmrtí „pravděpodobně“ způsobených covidem-19.

Město na severovýchodě Spojených států a stejnojmenný stát byly na jaře epicentrem americké epidemie. Nyní je však New York jedním z mála regionů USA, kde se denní počty nových nákaz stabilizovaly na relativně nízké úrovni. V posledních týdnech se přírůstky bilance nakažených pohybují okolo 700 případů, zatímco v dubnu několikrát přesáhly 10 tisíc. Guvernér Andrew Cuomo v pondělí ohlásil deset nových úmrtí způsobených koronavirem, což je jedna z nejnižších denních bilancí od konce března.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme