New Yorkem otřásla exploze. Jeden vážně zraněný, desítky dalších lidí lehce

Američtí vyšetřovatelé zjišťují příčiny výbuchu, který v centru New Yorku zranil 29 lidí, z toho jednoho vážně. Zatím neznámá výbušnina explodovala ve čtvrti Chelsea na Manhattanu v sobotu večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči během záchranných akcí po výbuchu na Manhattanu. | Foto: Reuters

Exploze se v rušné části Manhattanu ozvala kolem půl deváté večer místního času. Policisté a agenti FBI okamžitě uzavřeli rozsáhlou oblast a začali prohledávat okolní bloky. O několik ulic dál objevili podezřelý balíček, který byl napojen dráty na mobilní telefon. Poblíž místa výbuchu vyšetřovatelé také objevili tlakový hrnec napojený na dráty.

Přestože starosta New Yorku Bill de Blasio zdůraznil, že šlo o úmyslný čin, možnost teroristického útoku zatím nikdo nepotvrdil. Výbuch zranil nejméně 29 lidí, jeden člověk je podle zdrojů z místa vážně zraněný.

„Policie výbuch vyšetřuje jako trestný čin, zatím ale nemá informace o možné spojitosti s některou teroristickou organizací a nechce ani spekulovat. Starosta New Yorku Bill de Blasio označil výbuch za vážný incident, řekl ale, že v tuto chvíli nejsou informace o nějakém konkrétním nebezpečí, které by New Yorku hrozilo. Policie v tuto chvíli dál prohledává přilehlé ulice a pátrá po možných podezřelých předmětech,“ informuje zpravodajka Českého rozhlasu v USA Lenka Kabrhelová.

Televize CNN s odvoláním na zdroj z bezpečnostních složek již dříve uvedla, že vyšetřovatelé se na základě předběžných informací domnívají, že výbuch na Manhattanu způsobila nálož umístěná v popelnici nebo poblíž ní. I svědci na twitteru uvedli, že exploze vyšla z popelnice. Poničeny byly okolní budovy i vozidla. Stovky lidí z místa utekly. Na místo se sjelo množství sanitek, hasiči a policejní auta.

Výbuch v New Jersey

Policie oblast evakuovala a uzavřela. Varovala také, že motoristé musejí počítat s dlouhými zdrženími. Incident rovněž ovlivnil provoz na některých trasách metra.

V sobotu vybuchla podomácku sestrojená bomba v New Jersey, a sice nedaleko tratě, na které se měl běžet charitativní závod. V době exploze nebyli u místa výbuchu žádní lidé a bomba ani nezpůsobila žádné škody. Newyorský starosta Blasio řekl, že neexistuje žádné specifické spojení mezi výbuchy v New Jersey a New Yorku.

Výbuch a střelba. Po útoku na Americkou univerzitu v Kábulu jeden mtrvý a 14 zraněných

Číst článek

Lenka Kabrhelová, ČTK, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme