New Yorker: Pentagon plánuje útok na Írán

Spojené státy prý připravují útok na Írán. Tvrdí to reportér magazínu New Yorker Seymour Hersh s odvoláním na nejmenované zdroje. Bílý dům to přímo nevyvrátil, ale tvrdí, že článek je plný nepřesností a omylů. Jak ale zaznamenal zpravodaj ČRo Miroslav Konvalina, Írán je na ose zla a pokud by mohl vojensky ohrozit Izrael, Spojené státy jsou připraveny svého nejbližšího spojence na Blízkém východě ochránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Írán - území

Spojené státy uskutečňovaly na území Íránu tajné průzkumné mise, jejichž cílem bylo identifikovat potenciální nukleární, chemické a biologické cíle. Tyto aktivity začaly minulý rok, píše se v nejnovějším vydání magazínu New Yorker. Civilní vedení Pentagonu má údajně v plánu vpadnout do Íránu a vážně poškodit vojenskou infrastrukturu.

Írán by se tak stal dalším cílem americké preventivní strategie - války proti terorismu. Bílý dům připouští, že ho Írán znepokojuje, ale bude pokračovat diplomatickými prostředky v přesvědčování Teheránu, aby se nesnažil získat jaderné zbraně.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme