New Yorker: Pentagon plánuje útok na Írán

Spojené státy prý připravují útok na Írán. Tvrdí to reportér magazínu New Yorker Seymour Hersh s odvoláním na nejmenované zdroje. Bílý dům to přímo nevyvrátil, ale tvrdí, že článek je plný nepřesností a omylů. Jak ale zaznamenal zpravodaj ČRo Miroslav Konvalina, Írán je na ose zla a pokud by mohl vojensky ohrozit Izrael, Spojené státy jsou připraveny svého nejbližšího spojence na Blízkém východě ochránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Írán - území

Spojené státy uskutečňovaly na území Íránu tajné průzkumné mise, jejichž cílem bylo identifikovat potenciální nukleární, chemické a biologické cíle. Tyto aktivity začaly minulý rok, píše se v nejnovějším vydání magazínu New Yorker. Civilní vedení Pentagonu má údajně v plánu vpadnout do Íránu a vážně poškodit vojenskou infrastrukturu.

Írán by se tak stal dalším cílem americké preventivní strategie - války proti terorismu. Bílý dům připouští, že ho Írán znepokojuje, ale bude pokračovat diplomatickými prostředky v přesvědčování Teheránu, aby se nesnažil získat jaderné zbraně.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme