Newcastle zažije první demonstraci protiislámského hnutí Pegida na britském území

Protiislámské hnutí Pegida na dnešek svolalo první demonstraci na britském území. Na akci v severoanglickém Newcastlu se ale čekají jen desítky, maximálně několik stovek sympatizantů krajní pravice. Mnohem početnější má být protiakce zorganizovaná místními obyvateli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Drážďanech a dalších německých městech opět vyjdou do ulic tisíce lidí na podporu protiislámského hnutí Pegida | Zdroj: Reuters

Své síly spojili poslanci zvolení za Newcastle, místní fotbalový klub United, odbory i různá levicová hnutí.

Předpokládá se, že účastníků jejich shromáždění za multikulturní a multináboženskou společnost bude podstatně víc. Akce Pegidy v Newcastlu je prvním pokusem protiislámského hnutí zachytit se drápkem ve Spojeném království.

Nick Lowles z organizace Hope not Hate listu Guardian řekl, že v Británii Pegida nemá potenciál přerůst v politicky významnější subjekt. Na sever Anglie nejspíš dorazí ‚známé firmy‘ z řad sympatizantů krajní pravice, včetně předáků xenofobní Britské národní strany (BNP).

Pohotovost bude mít policie, která navíc odpoledne bude muset dohlížet na fotbalový zápas mezi Newcastlem a Aston Villou.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme