Newyorská policie vyplatila za 10 let na odškodném skoro miliardu dolarů

Skoro miliardu dolarů musela v posledních deseti letech vyplatit na odškodnění newyorská policie. Jako první zveřejnila tuto informaci agentura Associated Press. Platby za chyby policistů jdou přitom z peněz daňových poplatníků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Manhattan

Pohled na Manhattan | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Odškodnění vyjde levněji než pojištění, říká newyorské radnice. Město má přes osm milionů obyvatel, pořádek a kontrolu nad zločinem v něm zajišťuje přes pětatřicet tisíc policistů. Při takových číslech je nevyhnutelné, že dochází k omylům a přehmatům, kvůli kterým se poškození soudí.

Kritici ale upozorňují, že finanční odpovědnost nenesou sami policisté, kteří se v některých případech dopouštějí přehmatů nebo brutality opakovaně. V poměru k počtu obyvatel platí New York v každém případě na odškodném o hodně víc, než jiná velká americká města.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme